Chillout zóna Žarnovica

V Žarnovici pribudla nová oddychová zóna, ktorá ponúkne miestnym priestor na oddych, ale aj rôzne podujatia. Za realizáciou Chillout zóny, ktorá vznikla na miestnom sídlisku, je skupina mladých zanietených dobrovoľníkov, ktorí tu chcú organizovať pravidelné akcie. Impulzom pre vznik projektu bolo práve to, že mladým ľuďom v meste chýbajú oddychové zóny a tienené miesta. Chillout zóna má byť preto miestom na únik pred slnkom, priestorom pre oddych, rôzne podujatia a aktivity.

Autorkou myšlienky je Lucia Vrtíková z neziskovej organizácie Stefani, na realizácii celej zóny sa však podieľali viacerí. Realizácia bola možná aj vďaka grantu vo výške 5000 eur od Nadácie VÚB ktorý sme na tento účel získali. Pomocnú ruku pridalo aj samotné mesto Žarnovica, ktoré bezplatne poskytlo priestor, zabezpečilo kôš na triedený odpad či informačnú vitrínu.

Zóna nie je oplotená, a tak bude verejnosti prístupná po celý rok. Vznikla na nevyužívanej trávnatej ploche hneď vedľa základnej školy. Tvorí ju drevené pódium, dve drevené pergoly so sedením a pocitový chodník. V budúcnosti by sme chceli podľa zónu rozšíriť aj o knižnú búdku a workoutové prvky.

 

ĎAKUEJME VŠETKÝM,KTORÍ SI NA TOMTO PROJEKTE MÁKLI :)

 

Najmä našim milaným rodinám a: Petra Kokyová, Majka Čákovská, Miška Vlčková a Radim Vojtko