Deň 4

Sobota bola dňom plným výletov. Po raňajkách sme sa vybrali do Banského múzea, ktoré leží neďaleko nášho hostela. Najprv sme si pozreli krátky dokument o bani, do ktorej sme sa práve chystali vojsť. Uvedomili sme si, akou ťažkou a nebezpečnou prácou bolo baníctvo. Baňa je tak trošku desivé miesto – všade je tma a zima(i keď na druhú stranu, podľa nášho sprievodcu je na niektorých miestach, naopak, veľmi horúco) a neustále sa musíte presúvať cez veľmi úzke priestory. Ale bolo pre nás fascinujúce, vidieť všetky aspekty baníckej práce. Čosi také si musíte rozhodne pozrieť na vlastné oči, pretože je to príliš zaujímavé na to, aby sme o tom iba rozprávali.

Po tomto zaujímavom zážitku v Múzeu sme sa vrátili na obed, trochu si oddýchli a potom sa vybrali na ďalší výlet. Tentokrát sme sa poprechádzali krásnym historickým centrom Banskej Štiavnice (videli sme Kostol sv. Kataríny, Marínin dom, symbol mesta – salamandre – vyobrazené na stene z malých kamienkov, Botanickú záhradu atď.) a vystúpili sme až na nádhernú Kalváriu, týčiacu sa nad Štiavnicou. Výhľad odtiaľ je jednoducho neuveriteľný a dlhá cesta, ktorú sme museli zdolať utužila naše priateľské putá.

Večer už sme boli zo všetkého, čo sme počas dňa zažili, fyzicky totálne vyčerpaní. Ale čakala nás Gruzínska noc. Gruzínsky tím nám odprezentoval svoju krajinu, naučil nás zopár miestnych fráz (čo je ale trošku komplikovanejšie, lebo Gruzínsko má svoju vlastnú abecedu!) a samozrejme aj niekoľko tradičných tancov. Ochutnali sme ich národné jedlá a potom sme všetci spoločne vyrazili do pubu, lebo noc bola príliš mladá, viete? ;)