NOVÝ VZŤAH

Pýtate sa, prečo tak skoro? Veď si písala aká si mega happy, konečne slobodná, môžeš sa zabávať, plávať cvičiť, cestovať, kedy chceš, s kým chceš. Ale nie, ja som nepoučiteľná :D. S psychickými problémami, po ukončenom 5 ročnom vzťahu, na antidepresívach som vhupla no novej známosti. Láska na prvý pohľad, vzplanutie vášne a lietanie motýlikov v brušku, lenže ako mu povedať,že beriem antidepresíva a liečim sa na psychiatrii? Opäť momenty, ktoré človek nepochopí kým ich nezažije. Prvé týždne som mlčala ako partizán a aj keď som mávala ťažké stavy, zmeny nálad, žalúdočné problémy spojené s nežiadúcimi účinkami liekov, nebola som schopná povedať svojej novej láske, že som blázon. Asi po 6tich týždňov vnútorného boja a strachu som musela isť s pravdou von, nakoľko prichádzalo od priateľa stále viac otázok, čo sa so mnou deje. A aká bola jeho reakcia? Úžasná, láskyplná a podporná..presne to, čo som doposiaľ nepoznala.

 

Ukázalo sa, že priateľ mal mnoho skúseností s depresiami či už z rodiny, alebo zo strany kamarátov a po zistení novej skutočnosti ma ešte viac ľúbil, ochraňoval a podporoval. Milí moji ak máte pochybnosti o svojom partnerovi, skúste mi povedať, že sa liečite sa psychiatrii a to váš vzťah zaručene preverí. Ten náš vytrval a dnes sme manželia. Môj obrovský liek na depresiu??? Láska!! Nevravím, že práca odborníkov, psychológov a psyciatrov nemá cenu a vylieči nás len sila lásky. Nie, nežijem si na obláčiku. No keď si človek prejde peklom, vyskúša rôzne typy liečby, no najmä spozná sám seba a svoju hodnotu, vtedy zistí, že sila je naozaj len v ňom. A tá sila môže vyjsť na povrch len keď má dostatočnú oporu. Keď má pri sebe lásku, ktorá ho miluje napriek zdravotným problémom, strapatým vlasom či neohleným nohám. 

 

Prajem každému jednému človeku aby našiel k sebe takého človeka. Keď to nemá byť partner, tak kľudne maminka, ocko, kamarátka, no dôležité je aby pri ňom ten človek stál v dobrom i zlom a ukazoval mu krásy tohto sveta. Človek, ktorý má nábeh na depresiu a úzkostné poruchy sa toho nezbaví. Citlivosť na rôzne podnety z okolia bude stále extrémne vysoká, no s podprorou a pozitívnym pohľadom na život sa dajú tieto emócie zvládať. Všetkým VÁM z celého srdca prajem takúto LÁSKU!!!