O nás



Vážení priatelia,

veľmi si vážime, že ste zavítali na náš web, ktorý sa venuje pomoci ľuďom trpiacim depresiami, či inými psychickými problémami. Táto problematika je u nás stále jedným veľkým tabu a chorí ľudia sa tak so svojimi problémami musia často skrývať namiesto toho aby o nich otvorene rozprávali. Sme tu, aby sme odstránili stigmu depresie a otvorili 13tu komnatu tejto spoločnosti.

Na webe nájdete blog mladého človeka, ktorý bojuje s depresiou, kvalifikovanú poradňu, odborné články, prehľad našich aktivít počas roka ako aj denné reporty medzinárodných projektov. Ak pomôžeme, čo i len jednému človeku, naša práca má význam.

Projekt DE_stigma vznikol pod záštitou neziskovej organizácie STEFANI n.o.

STEFANI n.o.

Referencie

Lucia Kráľová

Lucia Kráľová

zakladateľka
Verím, že projektom Destigma napomôžeme k odstráneniu stigmy depresie u nás i v zahraničí. Sama som si ochorením prešla, a preto viem, že najdôležitejší je správny prístup okolia. Svojho chorého blízkeho nemožno prílišne ľutovať, ale zas ani nútiť do aktivít. Základom sú pravdivé informácie očistené od predsudkov a snahy o bagatelizovanie stavu pacienta. Verím, že práve tento projekt a jeho aktivity pomôžu mladým ľuďom, ktorí sa ocitli v tejto doposiaľ neznámej situácii najmä zachovať pokoj a pozrieť sa na depresiu ako na chorobu, ktorá je liečiteľná. Verím tiež, že na web nájdu cestu tiež blízkych depresívnych ľudí, nakoľko ich informovanosť o chorobe je tak isto, ak nie viac, dôležitá ako pri pacientoch. Pre viac informácií o mne, čítajte blog: De_stigma.
Alexandra Hovancová

Alexandra Hovancová

Sociálny poradca - Spišská katolícka charita
Denne pracujem s ľuďmi, Rôzne problémy, radosti i starosti. Každý človek sa v živote ocitne v situácii, keď potrebuje pomoc. Smútok, čo na nás z času na čas doľahne môže mať rôzne stupne intenzity. Nie je hanbou, ani ukážkou slabosti. Je potrebné o smútku a depresii hovoriť. Mám naštudovaných mnoho kníh no vo svojej praxi sa veľmi často obraciam na www.destigma.sk. Tu nájdem množstvo užitočných príbehov, ktoré mi umožnia vcítiť sa do svojich klientov. Nezabudnite, keď Vás napadne otázka: Prečo práve ja? A prečo nie práve JA? Alebo moja mama, otec, suseda, známa .. depresia ohrozuje každého z nás.
Tomáš Vrtík

Tomáš Vrtík

Senior sales manager
Zameranie neziskovej organizácie STEFANI a jej projektu destigma.sk považujem za vysoko aktuálne a prospešné. Rieši pálčivé problémy, ktoré žiaľ čoraz viac negatívne zasahujú našu spoločnosť. Verím, že prispejú k veľmi potrebnej osvete a destigamatizácií duševných chorôb. Držím palce!