SKÚSME ALTERNATÍVU

Keďže tatko bol zásadne proti antidepresívam a maminka by tiež bola radšej kedy som to nebrala (stigma = to predsa berú len blázni) išlo sa testovať alternatívu. Ocko zastával teóriu, že človek všetko zvládne sám, treba len nájsť silu vo svojom vnútri, treba sa o tom porozprávať, pomenovať problémy, zamyslieť sa nad príčinami ich vzniku a potom jednoducho tieto príčiny odstrániť. Jednoduché, čo poviete?! Tak sa ma teda čo to popýtal, ja som mu odpovedala a čakali sme čo bude. Musím uznať, že rozhovor s rodičmi mi veľmi pomohol, nakoľko sme mali odmala taký rezervovaný vzťah a naši dávali von veľmi málo emócií. Pri „terapii“ som si opäť fajnovo poplakala a pomohlo mi to uvoľniť sa, no znova iba na určitý čas. Keďže som nechcela ocina sklamať, že nemám v sebe toľko sily ako by očakával, so svojimi pocitmi som sa ďalej zverovala iba svojej mamke, ktorá presadzovala empatickejší prístup. Aj keď ako sa vraví .. ako z blata do kaluže.

Maminka sa rozhodla, že keď moje ochorenie vedel „šaman“ z pred polroka diagnostikovať, iný šaman by to možno vedel liečiť. Bude toho viacej, tak si kľudne zbehnite urobiť čaj. Ako prvú sme navštívili liečiteľku z Rimavskej Soboty. Odporučila nám ju známa, ktorá počula, že ona dokáže pomocou byliniek a čínskej medicíny liečiť aj rakovinu, tak nie je možné, aby si neporadila s nejakou depkou.

Do Rimavskej som sa vybrala s kamoškou, ktorá mala problémy so štítnou žľazou a už dlhšie sa k nej chystala. Keď sme dorazili na miesto, ambulancia bola zavretá aj napriek tomu, že sme boli objednané. Asi po  15 minútach zaparkovalo pred klinikou luxusné autíčka (myslím, že nejaký džíp od Mercedesu) a vyšla z neho energická žena a vlasmi 5tich farieb (ako kanárik) a s očami červenými, akoby jej pri liečbe pomáhal sám diabol. Pristúpila ku dverám, pozdravila nás a usadila v čakárni. V tom momente bolo rozodnuté .. ja NIKAM NEJDEM. Kamoške som v momente povedala, že nehrozí aby som sa o svojich psychických problémoch hovorila strige. Ona ma chvíľu prehovárala, až kým do čakárni nevošla ONA, ktorá náš rozhovor začula a spustila neskutočný cirkus v zmysle: „Ste obyčajná slabá žena, keď sa bojíte pozrieť pravde do očí. Ste chudera. Sama si môžete za to, že sa nevyliečite, keď sa bojíte čeliť realite. Ste zbabelá a preto ste chorá.“ Tie slová mi v prvom momente prišli ako totálne hanlivé a nech nečaká, že jej dám po tom výstupe zarobiť, ale úprimne musím povedať, že som sa bála, že ma zakľaje. Tak som išla dnu.